مراحل تولید بلوک سیمانی در کارخانه

تولید بلوک سیمانی

تولید بلوک های سیمانی از چهار فرآیند اصلی اختلاط، قالب گیری، پخت و مکعب سازی تشکیل شده است. برخی از کارخانه‌های تولیدی فقط بلوک‌های سیمانی تولید می‌کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است طیف گسترده‌ای از محصولات بتنی پیش‌ساخته از جمله بلوک‌ها، سنگ‌های سنگ فرش مسطح و قطعات تزئینی محوطه‌سازی مانند لبه‌های چمن را تولید کنند

مراحل زیر معمولا برای ساخت بلوک های بتنی استفاده می شود.

مخلوط کردن

1 شن و ماسه در بیرون به صورت توده ای ذخیره می شوند و در صورت نیاز توسط تسمه نقاله به مخازن های ذخیره سازی در کارخانه منتقل می شوند. سیمان در بیرون در سیلوهای عمودی بزرگ ذخیره می شود تا از رطوبت محافظت شود.

با شروع تولید، مقادیر مورد نیاز ماسه، شن و سیمان به وسیله نیروی ثقلی یا مکانیکی به یک توزین که مقادیر مناسب هر ماده را اندازه گیری می کند، منتقل می شود.

3 سپس مواد خشک به یک میکسر ثابت ریخته می شوند و در آنجا برای چند دقیقه با هم مخلوط می شوند. دو نوع میکسر معمولا استفاده می شود. یکی از آن ها که به آن میکسر سیاره ای یا تابه ای می گویند، شبیه یک تابه کم عمق با درب است. تیغه های همزن به یک محور چرخان عمودی در داخل میکسر متصل می شوند. نوع دیگر درام میکسر افقی نام دارد. شبیه یک قوطی قهوه است که از طرف خود چرخانده شده است و دارای تیغه های مخلوط کننده است که به یک محور چرخان افقی در داخل میکسر متصل شده است.

4 پس از مخلوط شدن مواد خشک، مقدار کمی آب به مخلوط کن اضافه می شود. اگر کارخانه در آب و هوای با درجه حرارت شدیدا گرم یا سرد قرار دارد، آب ممکن است ابتدا از یک بخاری یا چیلر عبور کند تا دمای آن تنظیم شود. ممکن است در این زمان مواد شیمیایی افزودنی و رنگدانه های رنگی نیز اضافه شود. سپس بتن به مدت شش تا هشت دقیقه مخلوط می شود.

قالب گیری

5 هنگامی که بار بتن کاملاً مخلوط شد، در یک نوار نقاله سطل بتنی شیبدار ریخته شده و به یک قیف مرتفع منتقل می شود. چرخه اختلاط دوباره برای بار بعدی شروع می شود.

6 از قیف، بتن با سرعت جریان اندازه گیری شده به قیف دیگری در بالای دستگاه بلوک منتقل می شود. در دستگاه بلوک، بتن با فشار به سمت پایین به داخل قالب می رود. قالب ها از یک جعبه قالب بیرونی شامل چندین آستر قالب تشکیل شده است. آسترها شکل بیرونی بلوک و شکل داخلی حفره های بلوک را تعیین می کنند. ممکن است 15 بلوک در یک زمان قالب گیری شود.

7 هنگامی که قالب ها پر می شوند، بتن توسط وزن سر قالب بالایی که روی حفره های قالب پایین می آید متراکم می شود. این تراکم ممکن است با سیلندرهای فشار هوا یا هیدرولیک که روی سر قالب عمل می کنند تکمیل شود. اکثر ماشین های بلوک نیز از یک انفجار کوتاه ارتعاش مکانیکی برای کمک به تراکم بیشتر استفاده می کنند.

8 بلوک های متراکم شده به سمت پایین و خارج از قالب ها روی یک پالت فولادی مسطح رانده می شوند. پالت و بلوک ها از دستگاه خارج می شوند و روی یک نوار نقاله زنجیره ای قرار می گیرند. در برخی عملیات، بلوک‌ها از زیر یک برس چرخشی عبور می‌کنند که مواد سست را از بالای بلوک‌ها حذف می‌کند.

پخت

9 پالت های بلوک به یک استکر یا لودر خودکار منتقل می شوند که آنها را در یک قفسه پخت قرار می دهد. هر قفسه چند صد بلوک را در خود جای می دهد. هنگامی که یک قفسه پر است، روی مجموعه‌ای از ریل‌ها می‌غلتد و به کوره پخت منتقل می‌شود.

10 کوره یک اتاق سرپوشیده با ظرفیت نگهداری چندین قفسه بلوک در یک زمان است. دو نوع اصلی کوره پخت وجود دارد. رایج ترین نوع آن کوره بخار کم فشار است. در این نوع بلوک ها به مدت یک تا سه ساعت در دمای اتاق در کوره نگه داشته می شوند تا کمی سفت شوند. سپس بخار به تدریج وارد می شود تا دما را با سرعت کنترل شده ای که بیش از 60 درجه فارنهایت در ساعت (16 درجه سانتیگراد در ساعت) نیست، افزایش دهد. بلوک های وزن استاندارد معمولاً در دمای 150-165 درجه فارنهایت (66-74 درجه سانتیگراد) پخت می شوند، در حالی که بلوک های سبک وزن در دمای 170-185 درجه فارنهایت (77-85 درجه سانتیگراد) پخت می شوند. پس از رسیدن به دمای پخت، بخار خاموش می شود و بلوک ها به مدت 12 تا 18 ساعت در هوای گرم و مرطوب قرار می گیرند. پس از خیساندن، بلوک ها با تخلیه هوای مرطوب و افزایش بیشتر دما در کوره خشک می شوند. کل چرخه پخت حدود 24 ساعت طول می کشد.

نوع دیگری از کوره، کوره بخار پرفشار است که گاهی به آن اتوکلاو می گویند. در این نوع، دما به 300-375 درجه فارنهایت (149-191 درجه سانتیگراد) و فشار به 80-185 بار افزایش می یابد. بلوک ها به مدت 5 تا 10 ساعت خیسانده می شوند. سپس فشار به سرعت تخلیه می شود که باعث می شود بلوک ها به سرعت رطوبت محبوس شده خود را آزاد کنند. فرآیند پخت اتوکلاو به انرژی بیشتر و کوره گران تری نیاز دارد، اما می تواند بلوک ها را در زمان کمتری تولید کند.

بسته بندی

11 قفسه‌های بلوک‌های پخته شده از کوره بیرون می‌آیند، و پالت‌های بلوک از روی هم جدا می‌شوند و روی یک نوار نقاله زنجیره‌ای قرار می‌گیرند. بلوک‌ها از پالت‌های فولادی رانده می‌شوند و پالت‌های خالی به دستگاه بلوک برگشت داده می‌شوند تا مجموعه جدیدی از بلوک‌های قالب‌گیری شده را دریافت کنند.

12 اگر قرار است بلوک ها به صورت بلوک های دوشاخه ساخته شوند، ابتدا به صورت دو بلوک به هم متصل می شوند. هنگامی که این بلوک‌های دوتایی خشک شدند، از یک شکاف عبور می‌کنند که با تیغه‌ای سنگین در امتداد بخش بین دو نیمه به آنها برخورد می‌کند. این باعث می شود بلوک دوتایی شکسته شود و یک بافت سنگ مانند در یک وجه هر قطعه ایجاد شود.

13 بلوک‌ها از یک مکعب عبور می‌کنند که هر بلوک را در یک راستا قرار می‌دهد و سپس آنها را در یک مکعب سه بلوک در عرض شش بلوک در عمق سه یا چهار بلوک قرار می‌دهد. این مکعب ها با لیفتراک به بیرون منتقل می شوند و در انبار قرار می گیرند.

کنترل کیفیت

ساخت بلوک های سیمانی نیازمند نظارت مستمر برای تولید بلوک هایی است که دارای خواص مورد نیاز هستند. مواد اولیه قبل از قرار دادن در مخلوط کن به صورت الکترونیکی توزین می شوند. محتوای آب محبوس شده در شن و ماسه را می توان با سنسورهای اولتراسونیک اندازه گیری کرد و مقدار آبی که باید به مخلوط اضافه شود به طور خودکار برای جبران تنظیم می شود. در مناطقی با دمای شدید، آب ممکن است قبل از استفاده از یک چیلر یا بخاری عبور کند.

همانطور که بلوک ها از دستگاه بلوک بیرون می آیند، ارتفاع آنها ممکن است با حسگرهای پرتو لیزر بررسی شود. در کوره پخت، دما، فشار و زمان چرخه همگی به طور خودکار کنترل و ثبت می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که بلوک‌ها به درستی پخته شده‌اند تا به استحکام مورد نیاز خود دست یابند.

آینده بلوک سیمانی

بلوک سیمانی ساده همچنان به تکامل خود ادامه می دهد زیرا معماران و سازندگان بلوک شکل ها و اندازه های جدید را توسعه می دهند. این بلوک‌های جدید نوید ساختن ساختمان‌ها را سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر می‌کنند و همچنین سازه‌هایی را با دوام‌تر و کارآمدتر می‌سازند. برخی از طرح‌های بلوک احتمالی برای آینده شامل بلوک دو محوره است که دارای حفره‌هایی است که به صورت افقی و عمودی اجرا می‌شوند تا امکان دسترسی به لوله‌کشی و لوله‌های برق را فراهم کنند. بلوک کنار هم انباشته، که از سه بخش تشکیل شده است که هر دو دیوار داخلی و خارجی را تشکیل می دهند. و بلوک حرارتی که گرما را برای خنک کردن اتاق های داخلی در تابستان و گرم کردن آنها در زمستان ذخیره می کند. این طرح‌ها در نمونه اولیه خانه‌ای به نام Lifestyle 2000 گنجانده شده‌اند که نتیجه تلاش مشترک بین انجمن ملی سازندگان خانه و انجمن ملی بنایی بتنی است.